Třiď odpad na sněhu, má to smysl!

S projektem Třídíme na sněhu jste mohli třídit odpady po celou zimní sezónu v horských resortech v Česku. Jejich provozovatelé se touto cestou snaží zachovat hory čisté, návštěvníci tak měli možnost třídit odpad do více než 100 sběrných nádob, tzv. třikošů.

Kromě třídění papíru, plastů a kovů jste se mohli s QR kódy na třikoších zapojit do soutěže o hodnotné ceny za 50 000 Kč, vyhrát iPhone 15 či skipasy a recyklované výhry!

Jak správně třídit na sněhu?

Třídění odpadu na horách je jednoduché, k dispozici máte třikoše určené na plasty, papír a kovy. Kromě třikošů najdete v resortech také další barevné kontejnery. Odpady tak můžete třídit skoro na každém kroku, provozovatelé je pak odvážejí k dotřídění a recyklaci. Zajímá vás více, proč a jak třídit na horách?

Odpad rozhodně nepatří na zem ani do sněhu, protože si s ním příroda neporadí. Pokud Vás zajímá, jak správně třídit a co se děje s odpadem odhozeným na zem, klikněte níže.

Třiďte a bavte se s Resorting Games!

Od 13. ledna do 17. března 2024 jsme putovali po skiareálech zapojených do projektu Třídíme na sněhu a přiváželi spoustu recyklované zábavy.

Soutěž o ceny za 50 000 Kč

Letos jste se mohli vydat do jednoho z devíti českých resortů za zimní zábavou a při třídění odpadu do třikošů sejmout QR kód. Dostali jste se tak do soutěžního formuláře se 3 jednoduchými otázkami. Stačilo odpovědět, odeslat formulář a byli jste ve hře o vouchery do horských resortů a poukazy na sportovní vybavení v celkové hodnotě 50 000 korun. Kdy a kde se hrálo?

Maxova výzva o iPhone 15

Dej si odběr Youtube kanálu Třídíme na sněhu a podívej se na letošní výzvu Maxima Habance na snowskatu, snowboardu nebo skejtu bez koleček. Stačilo jen splnit Maxův trik, nechat se přitom natočit a poslat nám video, a byl jsi ve hře Resorting Games. O co jsme hráli? Ze všech došlých a zveřejněných videí se splněným trikem jsme vylosovali výherce iPhone 15. Skate komplet PRO z Craness.cz vyhrál ten, kdo měl u svého videa nejvíce likes. Chceš více detailů? Klikni

Novinky na sněhu